Zyxel NAS326 inceleme

Zyxel NAS326 inceleme: Günümüzde veri yönetimi artık çok daha önemli bir hal almaya başladı. İnternet üzerinden veri depolama imkanı olsa da çok daha güvenli bir imkan sağlayan Nas yöntemleri de mevcut. işte bu videomuzda dosya yedekleme ve kolay ulaşım imkanı sağlayan Zyxel NAS326’ya göz atacağız.

Zyxel NAS326 inceleme – Nasıl Kurulur?

Zyxel NAS326 evinde ya da iş yerinde dosyalarını saklamak ya da yedeklemek isteyen kullanıcılar için basit ve yeterli bir çözüm sunuyor. Aynı zamanda bulut sistemi de kurabileceğiniz ve bu konuda farklı uygulamalar ile bütünleşik çalışma özelliğine sahip olan NAS326, bu konuda bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için bilr oldukça basit bir kurulum ve arayüz seçeneklerine sahip.

NAS326’nın kurulum aşamasına geçmeden önce cihazın teknik özelliklerine göz atalım. İçerisinde 1.33Ghz hızında çalışan Marvell Armada işlemci bulunan NAS326, 1.25 kg ağırlığıyla da hafif bir yapıya sahip. Cihazın ön yüzünde açma kapama tuşunun yanı sıra yedekleme butonu ve bildirim sağlayan led ışıklara da yer verilmiş.

Ön tarafta bir adet USB 2.0 bulunurken arka panelde ise 2 adet USB 3.0 portu bulunuyor. Bunun dışında yine arka panelde adaptör ve ethernet girişleri dışında reset düğmesine ulaşmak da mümkün.

NAS326 ile yedeklediğiniz dosyalara hem yerel hem de uzaktan erişmek mümkün. Yerel ağda wi-fi üzerinden de ulaşabileceğiniz dosyalarınız sayesinde hem kişisel hem de ofis ortamında dosya yedeklemek için iyi bir çözüm sunuyor NAS326.

Cihazın içerisinde 2 adet harddisk yuvası bulunmakta. Diskli ve disksiz olarak piyasada bulabileceğiniz NAS326’nın bu disk yuvasına rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Sürgülü ön paneli çıkardığınızda mandal sistemi sayesinde cihaz içerisinde bulunan disklere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca cihazın 12 TB’a kadar destek verdiğini de hatırlatalım.

Gelelim Nas cihazının kurulumuna. Bu konuda da oldukça basit bir işleyiş ile karşılaşıyoruz.

Elektrik bağlantısını sağladıktan sonra NAS326’yı modem portlarınızdan birisine bağlamanız yeterrli. Daha sonra cihazın yazılımın indirip kurarak ayar sayfası ile içli dışlı oluyorsunuz. programı çalıştırdığınızda Nas ile bağlantı kuran bilgisayarınız sizi tarayıcı üzerinden modem arayüzüne benzer bir arayüze yönlendiriyor. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra cihaz içerisinde yer alan diskleri yapılandırıyorsunuz.

Bu noktada iki diski birleştirerek Raid olarak kullanmanız da mümkün. Zaten önerilen ayarlarda da raid seçeneği öne çıkarılmış vaziyette. Bu sayede hem disklere ulaşım, hem de veri hızı daha stabil bir hale geliyor. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra ağınızdaki diğer bilgisayarlara yetki verebilir ya da klasörlerinizi düzenleyebilirsiniz.

ZCloud uygulaması ile uzaktan erişebileceğiniz dosyalarınız için Dropbox ve Google Drive gibi entegrasyonlar da düşünülmüş.

NAS326, fiyat performans olarak baktığımızda bu konuda tercih edilebilecek özellikleri kullanıcısına sunuyor.

Teknik Özellikler

  • İşlemci: MARVELL Armada 38X 88F610-A0
  • İşlemci Hızı: 1.33 GHz
  • HDD: 3.5″ / 2.5″ SATA(II) x 2
  • Maks. Kapasite: 12 TB
  • Bağlantılar: USB 3.0 (2 adet), USB 2.0, Ethernet
  • Boyutlar: 207 x 164 x 123 mm
  • Ağırlık: 1.25 kilogram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

We need income from advertisements to serve you better contents. Could you please add technolabs.net to excluded sites from adblock settings? ----- Sizlere daha iyi hizmet ve içerikler sunabilmek için reklamlardan gelecek kazanca ihtiyacımız var. Lütfen adblock ayarlarından sitemizi hariç bırakılan yayınlara ekler misiniz?