İşte Elon Musk’ın ilk işi Twitter zammı oldu

Elon Musk’un Twitter’ı almasını çok uızun süre konuştuk. Milyarlarca dolar verip satın aldığı sosyal medya platformuna geldiği gibi ilk icraatı da, mavi üyelik sahiplerinden daha fazla ücret istemek oldu.

Twitter zammı, Elon Musk ilk işi oldu

Twitter kullanıcıları isterlerse aylık 4.99 USD’ye Twitter Mavi özelliği kullanabiliyorlardı. Bu sayede geri alma, özelleştirme, 10 dakikalık videolar gönderebilme vb bazı farklı özelliklere de sahip olabiliyorlardı. Musk’ın kısa süre önce paylaştığı mesajda doğrulama sürecinin yenilendiğini duyurmuştu. Bu mesajın anlamı 4.99 USD olan fiyatı 19.99 USD’ye çıkması ile sonuçlandı.

Ayrıca doğrulanmış kullanıcıların Twitter Blue’ya abone olmaları veya mavi onay işaretlerini kaybetmeleri için 90 günleri olacak. Projede çalışan çalışanlara Pazar günü, özelliği başlatmak için 7 Kasım’a kadar olan bir son tarihe uymaları gerektiği, aksi takdirde işten çıkarılacakları söylendi.

Sosyal medya platformu ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak bazı özellikleri ücretsiz kullanıcılar için sınırlandırılmış durumda. Bu özellikleri açabilmek için aylık bir ücret ödemeniz gerekiyor. 4.99 USD olan bu ücretin dört kat artırılarak 19.99 USD’ye çıkması, platformun kullanıcıları tarafında da olumsuz karşılandı.

Bu hamleler platformun önümüzdeki günlerde gelirini artırabilmek için farklı çözümler de ortaya atabileceğini gösteriyor. Şimdilik çok fazla bir detay olmasa da Musk, Twitter’ı satın almak için ödediği ücreti bir şekilde platformun kullanıcılardan geri alabilmek için oldukça ciddi adımlar atacak gibi görünüyor. Mavi kullanıcıları için yapılan Twitter zammı bunun ilk adımlarından biri.

Haber henüz doğrulanmış olmasa da Verge‘ün kaynaklarından elde edilen bu bilginin doğruluğunu pek de tartışmak gerekmeyecek.

Murat Oktay

Kendimi bildim bile teknoloji ve bilgisayar/konsol oyunları benim için bir tutku olmuştur. 30 yılı aşkındır oyun sektöründe yazarlık ve yöneticilik yapmaktayım. Diablo 2'yi çıkışından beri hiç durmadan oynuyorum. Kullandığım telefon iPhone 13 Pro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

We need income from advertisements to serve you better contents. Could you please add technolabs.net to excluded sites from adblock settings? ----- Sizlere daha iyi hizmet ve içerikler sunabilmek için reklamlardan gelecek kazanca ihtiyacımız var. Lütfen adblock ayarlarından sitemizi hariç bırakılan yayınlara ekler misiniz?