39.000 Dolarlık iPhone

Birinci nesil, kutusundan çıkmamış iPhone inanılmaz fiyata satıldı. 39.000 dolarlık iPhone açık arttırma sonucu yeni sahibini buldu.

Retro ürünler her zaman olmasa da kimi zamanlarda iyi fiyata alıcı bulabiliyor. Bunun en yeni örneği ise 39.000 Dolarlık iPhone oldu.

39.000 Dolarlık iPhone hiç açılmamış

2007 yılında satışa ilk çıktığında 599 Dolarlık fiyat etiketi ile satılan telefon, Apple’ın ürettiği ilk akıllı telefon olarak piyasaya sunulmuştu. Apple’ın bu hamlesi telefon piyasasını tamamen değiştirmişti. Kısa süre içinde birçok firma da kendi akıllı telefonlarını piyasaya sunarak, şu anda teknoloji marketlerin en önemli satış kalemlerinden biri olmasının yolunu açtılar.

39.000 Dolarlık iPhone hiç açılmamış

iPhone, Steve Jobs tarafından ilk tanıtıldığında çok büyük ilgi çekmişti. Kimileri O’nun delice bir hamle yaptığını düşünürken kimileri de dahi olduğunu düşünmüştü. Yıllar geçip de Apple’ın pazarı domine etmesi, onun vizyonunun ne kadar geniş olduğunun da kanıtı oldu.

Geçtiğimiz yıllarda firmanın yüksek fiyat politikası, ürünlerinde geriye dönüş desteğin yetersizliği birçok kullanıcıyı iPhone’lardan uzaklaştırsa da, pazarda, Samsung’un ardından ikinci konumu koruyor.

Apple Pazar Payı 2022

Apple, iPhone’u ilk çıkarttığında cihazlar bugünkü kadar gelişmiş değildi. GPS ya uygulama yüklemek için AppStore dahi yoktu. Sadece, satın aldığınız cihazla birlikte gelen uygulamaları kullanabiliyordunuz.

LCG Auctions tarafından satılan ürün 39.339,60 dolara alıcı bulmuş. 2.500 dolardan satışa sunulan telefon, toplamda 28 teklif verilerek satış fiyatına ulaşmış. Firma, telefon kutusunun plastik kaplamasının, o dönemde satışa sunulan ürünler ile aynı aralıkta ve büyüklükte olduğuna dikkat çekerek, cihazın orijinalliğini garanti ediyor.

Murat Oktay

Kendimi bildim bile teknoloji ve bilgisayar/konsol oyunları benim için bir tutku olmuştur. 30 yılı aşkındır oyun sektöründe yazarlık ve yöneticilik yapmaktayım. Diablo 2'yi çıkışından beri hiç durmadan oynuyorum. Kullandığım telefon iPhone 13 Pro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

We need income from advertisements to serve you better contents. Could you please add technolabs.net to excluded sites from adblock settings? ----- Sizlere daha iyi hizmet ve içerikler sunabilmek için reklamlardan gelecek kazanca ihtiyacımız var. Lütfen adblock ayarlarından sitemizi hariç bırakılan yayınlara ekler misiniz?