Yahoo'nun adı değişti!

Google karşısında beklenen adımları atamayarak arama motoru pazarında istediğini bulamayan, tam 1 milyar dolar ödediği popüler blog platformu Tumblr'dan beklediği geliri elde edemeyen ve sonucunda yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle uzun yıllardır satılacak haberleri ile gündeme gelen internetin en eski şirketlerinden Yahoo, bildiğiniz gibi ABD'li telekom şirketi Verizon ile satış konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor. En son ortaya çıkan üç farklı "hack" olayından önce Yahoo'ya tam 5 milyar dolar ödeyeceği söylenen Verizon, satın alma konusunda kararlı görünürken, Yahoo içerisinde çok önemli bir değişimi yapılmış durumda. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre Yahoo'nun Verizon'a satılmayacak kısımları "Altaba" olarak isimlendirilecek ve Altaba hayatına bir yatırım şirketi olarak devam edecek. Hack olayları karşısında sessizliğini koruyarak büyük eleştiri alan Yahoo CEO'su Marissa Mayer ise yönetim kurulundaki görevinden istifa etmiş durumda.

Altaba içerisinde mevcut Yahoo yönetim kurulundan Tor Braham, Eric Brandt, Catherine Friedman, Thomas McInerney ve Jeffrey Smith'in kalacağı belirtiliyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.