Xiaomi'nin yeni televizyonu iPhone'dan daha ince!

CES 2017 fuarında ilk olarak ağızları açıkta bırakan telefonu Mi Mix'in beyaz renkli versiyonunu tanıtan Çin'in parlayan yıldızı Xiaomi, aynı zamanda iPhone'dan %30 daha ince olduğu belirtilen harika televizyon modeli Mi TV 4'ü de tanıttı. 45-inç, 55-inç ve 65-inç olmak üzere üç farklı boyutta hazırlanan 4K TV, 4.9mm'lik kalınlığıyla söylendiği kadarıyla yandan bakıldığı zaman neredeyse görünmüyor. Arkası metal malzemeden üretilen, bacakları ise şeffaf olan Mi TV 4, fuar kapsamında gördüğümüz diğer televizyon modelleri gibi bu inceliği tüm portları beraberinde gelen sound bar ünitesine indirmesi sayesinde mümkün kılıyor. TV ile bu ünite arasında ince çok ince bir kablo bağlantısı bulunuyor. Dolby Atmos desteği bulunan bu sound var, bünyesinde 10 adet hoparlör barındırıyor ve ek olarak iki adet kablosuz uydu hoparlörü ve subwoofer ile geliyor.

Xiaomi'nin dikkat çekici yeni televizyon modeli Mi TV 4, şuan için sadece Çin'de satılacak ve fiyatı 2,000$'dan aşağıda olacak.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.