Windows 10'un yeni tasarım dili ortaya çıktı

Microsoft'un uzun zamandır Windows 10 için "Project NEON" isimli bir projesi bulunuyor. Temel olarak Windows 10'u arayüzsel olarak çok daha modern hale getirecek olan bu proje, bugün yapılan sızıntı ile ilk kez görücüye çıktı. Sayfa içerisinde görebileceğiniz üzere çok sade bir anlayışın ürünü olan ve şeffaf pencerelere odaklanan Project NEON, akıllara hemene Windows 7 Aero Glass'ı getiriyor ve bulanık unsuların arttığı bu arayüz bizce çok güzel görünüyor. Yapılacak ufak değişiklerin genel arayüzde ne kadar büyük bir etki yapacağını gösteren NEON, söylendiği kadarıyla birçok 3D unsur da barındırıyor ve sanal ile arttırılmış gerçekliği harmanlayan HoloLens için önemli entegrasyonlar içeriyor.

Windows 10 için Project NEON'un tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor ve şuan elimizden en kısa zaman çıkmasını dilemekten başka bir şey gelmiyor. NEON hakkındaki detayların yakın zamanda çıkması bekleniyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.