Windows 10'a "oyun modu" yolda

Yazılım devi Microsoft yeni nesil işletim sistemi Windows 10'u geliştirmeye devam ediyor ve işletim sisteminin 14997 kodlu sürümünde ortaya çıkan bir detay önemli bir yeniliğin daha yolda olduğunu gösteriyor. Dün bu sürüm ile beraber gece kullanımlarında gözlerin rahat etmesi için işletim sistemine "mavi ışık filtresi" eklediğini duyduğumuz Microsoft, görünüşe göre bir de "oyun modu" dahil etmiş durumda. WalkingCat isimli Twitter kullanıcısının farkettiği bu mod, söylendiği kadarıyla işlemci, ekran kartı ve işletim sistemi arasında bir özel optimizasyon sunacak ve böylece oyunlarda biraz daha fazla oranda performans alınabilecek. Sistem tüm gücünü arka plandaki işlerden çok oyunlara aktaracak ve bu da daha pürüzsüz bir deneyim olarak geriye dönecek.

Oyununun her zaman ön planda olduğu Window işletim sistemi için çok güzel görününen bu özelliği sonraki ana güncellemesi ile kullanıma sunulması bekleniyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.