Tesla, Apple'ın önemli ismini bünyesine kattı!

Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz yıllarda sorulan "Apple'ın sizin önemli mühendislerinizi almasından endişeleniyor musunuz ?" sorusuna "Önemli mühendisler ? Onlar bizim işten çıkarttığımız kişileri alıyorlar. Biz her zaman Apple ile "Tesla Mezarlığı" şeklinde dalga geçiyoruz. Eğer Tesla'da yapamam diyorsanız Apple'a gidin diyoruz. Bu açıdan şaka yapmıyorum." gibi günlerce konuşulan bir açıklama yapmıştı. Bu sefer ibre tersine döndü ve Tesla, Apple'ın güncel programlama dili Swift'i oluşturan önemli yöneticisi Chris Lattner'i bünyesine kattı. Yaklaşık olarak 11 yıl boyunca Apple'da çalışan Lattner, Tesla içerisinde otomatik pilot yazılımının başındaki isim olacak ve şirketin otonom kontrol üzerindeki gelişmelerini bir adım daha ileriye taşıyacak.

Chris Lattner'in aileleye katılmasına çok memnun olduklarını belirten bir açıklama yapan Tesla, otonom sürüş sistemleri konusunda rakiplerinin oldukça önünde yer alıyor ve geleceğin en önemli isimleri arasında yer alıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.