Tasarımcılara özel 27-inç Dell tablet: Canvas

CES 2017 duyurularına hız kesmeden devam eden Dell, bu sefer karşımıza tasarım profesyonellerine özel olarak hazırladığı tablet modeli Canvas ile çıkıyor. Temel olarak 27-inç'lik bir tablet olan ve beraberinde çizim sürecinde kullanılması için gecikmesiz bir stylus kalem yer alan ürün, çalışmak için gereken gücü bağlandığı bilgisayardan alıyor ve önemli bir detay olarak Microsoft'un Surface Studio ile duyurduğuna benzer şekilde dairesel bir kontrolcü ile geliyor. Bu kontrolcü ile fırça boyutundan renge kadar birçok kalem hızlı şekilde değiştirilebilirken, tabletin büyük ekranının akıllı telefonlardan görmeye alıştığımız Corning Gorilla Glass koruyor. Teknik olarak 8.4 kg ağırlığı bulunan ve 2560x1440 piksel çözünürlük sunan Dell Canvas, 20 noktadan dokunmatik desteğiyle klavye ile fareye olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor ve VESA desteğiyle farklı noktalara da rahatlıkla takılabiliyor.

IPS teknolojili panelinde tam 1.07 milyar renk gösterebilen yeni Dell Canvas, 30 Mart tarihinde tam 2,000 fiyat etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.