Steam'den tarihi rekor

Oyun dünyasının efsane ismi Valve'nin 125 milyon aktif kullanıcısı bulunan "Steam" platformu, kısa süre önce tarihi bir rekora imza attı. Yapılan resmi açıklamaya göre 7 Ocak tarihinde platforma eş zamanlı olarak tam 14.3 milyon farklı üye giriş yaptı ve bu 13 yıllık tarihteki en yüksek rakam olarak açıklandı. Daha önceki rekor 12.3 milyon kullanıcı ile 2016 Ocak ayında kırılmıştı. Bu eş zamanlı girişe neden olaraksa ABD'de oluşan soğuk hava ile kar fırtınaları gösteriliyor ve kötü hava şartları nedeniyle evde kalan kullanıcıların çoğu Steam üzerinden oyuna dünyasında dalmış gibi görünüyor.

Ülkemizde de inanılmaz popüler oranda kullanılan platform, bildiğiniz gibi oyun denildiği zaman akıllara gelen ilk noktaların başında geliyor ve özellikle zaman zaman yaptığı indirimler ile oyuncuları çok memnun ediyor. Steam'in aktif kullanıcı sayısını çok uzun zaman önce açıklayan Valve, sanıyoruz şuan 200 milyona doğru hızlıca yaklaşıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.