Söylenti: Note 7'nin dağıtımı yaşanan olaylardan sonra durduruldu!

Bir önceki haberimizde şarj sırasında yaşanan sorunlardan dolayı, Galaxy Note 7'nin birden bire alev aldığını konu edinmiştik. Peş peşe yaşanan bu olaylardan sonra Samsung yetkililer yaşanan gelişmelere sessiz kalmayarak harekete geçti.

Son bir hafta için beş adet Samsung Note 7 olayı meydana gelmişti. Yaşanan bu olaylardan sonra kullanılarının kendisinde güvensizlik yaratan Note 7'deki yaşanan bu sorun acaba kronik mi sorusunu aklımıza getirmişti. Satış rakamları ile büyük bir başarıya ulaşan Note 7, teknik özellikleri bakımından bir teknoloji harikası olmasına rağmen çıkan bu sorun yöneticilerin canını sıkmış durumda.

Reuters'ın ortaya attığı iddiaya göre Samsung, Note 7'leri kalite kontrol testi yapma amacıyla bütün teslimatlarını durdurdu. Bu gelişmelerden sonra acaba yaşanan sorun kronik mi sorusuna cevap bulmak isteyen yetkililer, bu konu üzerine çalıştıkları iddiası gündemde büyük bir ses getirmiş durumda. Henüz bu konu hakkında resmi bir açıklama yapmayan yetkililer ilerleyen günler de resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Author
Deniz Aslan

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünde okuyan Deniz, Technolabs ve Merlin'in Kazanı'n da yazar olarak görevini sürdürmekte. Deniz okurları için sürekli yeni eğlenceli makaleler yazmaktan büyük keyif alıyor. Bunun yanında mobil cihazları da yakından takip ederek, onlar hakkında en güncel haberleri okurlarına sununan Deniz, teknolojiye ve yeniliklere olan ilgisini 4 yıl boyunca yazıya dökmete. Bilim dünyasında olan gelişmeleri de sürekli takip eden Deniz, ana kaynaklardan gelen haberleri ve duyuruları okurlara aktarırken titiz bir çalışma yürüterek en doğru haberleri sunmak için büyük bir çaba gösteriyor.