Sony'nin 2018 telefonlarında OLED ekran yer alabilir

Başta Apple olmak üzere birçok akıllı telefonu üreticisi gelecek akıllı telefonlarında OLED ekran kullanmak adına çalışmalar ve yatırımlar yapıyor. Nikkan'dan gelen en son bilgiye göre sektörün önemli isimlerinden Sony de bu alanda bir adım atmak istiyor. Bu açıdan 2018 yılındaki amiral gemisi akıllı telefonlarına LCD'ye oranla çok daha iyi renk gösterimi bulunan ve gerçek siyah sunan OLED ekran koyacağı söylenen Sony, 2017'ye yeni girdiğimiz göz önüne alındığı zaman OLED için çok fazla acele etmiyor. Şirkete OLED panelleri hangi ismin sağlayacağı şuan için bilinmezken, Sony'nin 2018 yılındaki akıllı telefonlarının gelişmiş işlem gücü ve üst düzey batarya performansı sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kullanacağı OLED panelleri kendisinin üretme ihtimali de bulunan Sony, son dönemde akıllı telefon sektöründe çok fazla gündeme gelmiyor. Bakıldığı zaman şirketin OLED ekrandan önce artık insanları sıkan tasarım anlayışını değiştirmesi ve biraz da olsa Samsung'u örnek alması gerekiyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.