Sony, PlayStation 4 Slim'in beyazını tanıttı

Sony tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve satışa sunulan PlayStation 4'ün zayıflatılmış versiyonu Slim, "Glacier White" adı verilen beyaz renk seçeneğine kavuştu. Mevcut siyah modelin yanına getirilen ve kontrolcüsü de beyaz olan konsol, bakıldığı zaman gerçekten çok şık duruyor ve sadece şuan için Slim modele özel olarak geliyor. Hatırlamak gerekirse PlayStation 4 Slim, adından da anlaşılabileceği üzere PS4 ile benzer bir altyapı kullanıyor ancak daha kompakt bir form faktör kullanıyor. USB portları yer değiştiren ve standart PS4'den %30 daha ufak olan PS4 Slim, performans konusunda bir artış getirmezken, mevcut tüm yazılım ve oyunlara da aktif olarak destek veriyor. Slim aynı zamanda ufak değişikliklikler alan DualShock 4 kontrolcüyü yanında taşıyor. Konumu yeniden ayarlanan ışıklı bar bölümüyle oyun için bildirimleri daha iyi gösteren kontrolcü, optik portu da artık bünyesinde taşımıyor.

Sony'nin beyaz renkli yeni oyun konsolu PlayStation 4 Slim, 500GB'lık versiyonuyla 24 Ocak tarihinde satışa çıkıyor. Ürünün fiyat hakkındaysa şuan için açıklanmış bir fiyat bulunmuyor. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.