Sony, CES 2017'nin en ilginç OLED TV'sini duyurdu

Japon teknoloji devi Sony, elbette CES 2017 fuarını da es geçmedi ve karşımıza dünyanın ilk sesi ekranından üreten OLED televizyon modeli Bravia XBR-A1E'yi duyurdu. Yukarıda görebileceğiniz gibi gerçekten harika bir tasarımı bulunan ve konumlandırıldığı ortamda hemen dikkatleri üzerine çekecek gibi görünen televizyon, ilginç olarak bünyesinde hiçbir hoparlör barındırmıyor ancak yine de ses verebiliyor. Peki Bravia XBR-A1E bunu nasıl yapıyor? Bu noktada gerçekten yenilikçi bir adım atan ve televizyonun arkasına iki adet aktüatör yerleştiren Sony, bu birimler ile ekranı titretiyor ve böylece televizyon paneli üzerinden ses üretiliyor. Sunum sırasında bu titreşimin gözle görülemeyeceğini belirten şirket, güçlü baslar için ürünü ayakta tutan bacağa yerleştirilen subwoofer'dan yardım alıyor ve televizyon 55-inç, 65-inç ve 75-inç olmak üzere üç farklı boyutta elde edilebiliyor.

Şuan tam olarak fiyatı belli olmayan Bravia XBR-A1E OLED'in, 6,000$'dan daha yüksek olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.