Sony, 25 bin dolarlık projektörü ile nefes kesiyor

Sony, projektör tarafında limitlerini zorlamaya devam ediyor. Bu noktada CES 2017'de yeni geliştirdiği modeli VPL-VZ1000ES'i görücüye çıkartan şirket, biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu diyor. Tam 25 bin dolar fiyatı bulunan ve ülkemizde satışa çıkması halinde sadece kur çarpımıyla 90 bin TL fiyatı bulunan projektör, kısa mesafeden çalışma gösteriyor olmasıyla öne çıkıyor. Teknik verilere göre 15 cm mesafeden tam 100-inç görüntü oluşturabilen VZ1000ES, tahmin edebileceğiniz üzere 4K çözünürlük sunuyor ve 2017'de standart haline gelmesi beklendiği gibi HDR yani yüksek dinamik aralık desteğini veriyor. Şirketin Z-Phosphor adı verilen lazer projeksiyon motorunu kullanan ürün, 925x494x219mm boyutlarıyla çok ufak bir seçenek oluşturmuyor ve 2500 lümen parlaklık sunuyor.

Önümüzdeki Nisan ayında raflardaki yerini alması beklenen yeni Sony VPL-VZ1000ES, projektör tutkunlarının hayallerini süsleyecek gibi görünüyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.