SanDisk, ürettiği en hızlı ve büyük USB belleğini tanıttı

Depolama uzmanı SanDisk, CES 2017'de şimdiye kadar ürettiği en büyük ve en hızlı USB belleği Extreme Pro USB 3.1 Solid State Flash Drive'ı görücüye çıkarttı. Tam 256GB depolama alanı bulunan ürün, SanDisk'in verilerine göre saniyede 420 MB okuma ile 380 MB yazma hızı sunuyor. Bu değerler ile standart bir 4K filmi sadece 15 dakika içerisinde transfer edebilen bellek, bu yüksek performansı cebinizde taşıtıyor ve şirketin en güçlü USB cihazı olarak lanse ediliyor. SanDisk'in CES fuarında tanıttığı bir diğer model ise A1 kodlu yeni microSD hafıza kartı. 95 MB transfer hızı bulunan ürün, 1,500 IOPS okuma ve 500 IOPS yazma değerleriyle uygulamaları çok daha hızlı açıyor ve 256GB depolama sunuyor.

Sandisk'in yeri ürünlerinden Extreme Pro USB 3.1 Solid State Flash Drive 180$, A1 microSD hafıza kartı ise 200$ fiyat etiketiyle ay içerisinde satışa çıkıyor.Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.