Samsung'dan iki adet katlanabilir telefon!

Şu sıralar daha çok Galaxy S8 ile gündemde yer alan Samsung, uzun zamandır "Galaxy X" isimli bir katlanabilir akıllı telefon geliştiriyor haberiyle gündeme geliyor. Ortaya çıkan son detaylara göreyse şirket bir değil tam ik adet katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışma gösteriyor. Güney Kore merkezli ET News'un verdiği haberde bu modellerden birisinin iki düz ekranın özel menteşeyl bir araya getirilecek çalışacağı (Örnek görsel altta), diğer modelin ise gerçekten katlanabilir bir OLED ekran kullanacağı (Örnek görsel üstte) belirtiliyor. İlk bahsettiğimiz çift ekranlı modeli CES ya da MWC 2017 kapsamında lanse etmesi beklenen şirket, görünüşe göre akıllı telefonların bir sonraki devrimini erkenden başlatmak istiyor.

Telefonların diğer detayları hakkında şimdilik hiçbir bilgimiz bulunmuyor. Katlanabilir telefon konusunda iki farklı yol izleyen Samsung, sanıyoruz sürece daha gerçekçi yaklaşıyor ve başlangıcı daha farklı yapmak istiyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.