Samsung, kavisli "quantum dot" monitörünü tanıttı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, CES 2017 duyurularına fuar daha başlamadan devam ediyor. Dün bazı ses çözümleri ile elektronik ürünlerini tanıtan firma, bugün ise karşımıza CH711 adını verdiği kavisli monitörü ile çıkıyor. 27-inç ve 31.5-inç olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan CH711, 1800R'lık kavisiyle çevreleyici bir görsel deneyim sunabiliyor. 2,560 x 1440 piksel çözünürlükteki quantum dot teknolojisine sahip paneliyle fark yaratan monitör, quantum dot teknolojisi sayesinde OLED'e benzer şekilde yüksek renk doğruluğu ve kalitesi verebiliyor ve bunu çok daha ucuza getirebiliyor. sRGB renk uzayının %125'ini kapsayan Samsung CH711, 178 derece görüş açısı ve ince çerçeveli şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

CES 2017'de quantum dot teknolojili CF791 ve CFG70'in yanında sergilenecek olan yeni Samsung CH711'in resmi satış fiyatı hakkında herhangi bir açıklama yapılmıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.