Samsung Gear S2, S3 ve Fit 2'ye iOS desteği geldi!

Yaklaşık olarak beş ay önce sadece Android akıllı telefonlar ile kullanılabilen Gear S2'nin iPhone'larda da eşleşebilmesi için iOS beta test programı başlatan Samsung, bugün beklenen adımı en sonunda attı ve büyük bir sürpriz yaparak Gear S2 yanında Gear S3 ve Gear Fit 2 modellerine de iOS desteği ekledi. Şirket tarafından resmi olarak açıklanan destek, en az iOS 9.0 yüklü iPhone 5 ile üstü modelleri kapsıyor ve Gear S2/S3 kullanıcılarının Apple App Store'dan "Samsung Gear S" uygulamasını, Gear Fit 2 kullanıcılarının ise "Gear Fit" uygulamasını indirmesi gerekiyor. Uygulamalar aynı zamanda apps.samsung.com/gear adresinden de ücretsiz olarak elde edilebiliyor.

Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit 2 için oldukça önemli olan destek, cihazları sayıları milyonları bulan iPhone kullanıcılarının radarına dahil ediyor ve satışları artması bekleniyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.