Samsung Evo+ İnceleme

Teknolojinin gelişmesi ve karşımıza çok daha güçlü akıllı telefonlar, tabletler, kameralar çıkması ile çektiğimiz görüntülerin, dinlediğimiz müziklerin, oynadığımız oyunların da boyutları katlanarak arttı. Artan bu data gereksinimi ile birlikte artık akıllı cihaz alırken sadece performansı değil, hafıza kapasitesini de dikkate alır olduk. Günümüz akıllı cihazların en popüler hafıza kartı tercihi olan MicroSD hafıza kartları, destekli telefonların hafızalarını artırmakla kalmıyor, hafıza kartlarının performansı ile doğru orantılı olarak daha hızlı çalışmalarını da sağlıyor.

Hali hazırda Hard-diskleri ve SSD'leri ile veri depolama alanında hayli başarılı bir imaj çizen Samsung, MicroSD tarafında da piyasanın en güçlü oyuncularından biri. Özellikle dayanıklılık, veri güvenliği ve performans konusunda başarılı işlere imza atan teknoloji devi, yeni hafıza kartı Samsung EVO Plus 250 GB ile sınırları zorlamayı başarıyor.

4K devri ile katlanarak artan performans ve alan sorununa ufak bir çözüm getiren Samsung Evo Plus serisi, 4 farklı koruma özelliği ile birlikte geliyor. İncelemek için kullandığımız 256 GB'lık Evo Plus'ta IPX7 ve IEC 60529 su geçirmezlik sertifikaları, ısı koruması, X-Ray ışın koruması ve Manyetik alan koruması bulunuyor. Bu özellikler sayesinde verileriniz güvenle korunuyor.Samsung EVO Plus'ın en güçlü ve iddialı olduğu konu ise tabii ki hızları. Akıllı cihazlarınızın işlemcileri ne kadar hızlı olursa olsun, çağırdığınız verinin depolandığı alan bu hıza yetişemezse, elinizdeki cihazların performansının da bir önemi kalmıyor. Samsung ise bu sorunu Class 10 hafıza kartları ile çözmüş gözüküyor. EVO Plus 256 GB hafıza kartımız saniyede 95 MB veri okuması ve 90 MB veri yazma hızı ile göz dolduruyor. 4K içerikler için yeterli olan bu hızlar, Galaxy S7, Note 5 gibi cihazlarınızın darboğaza girmesini engelliyor, akıcı ve yüksek kapatile bir deneyim sunmayı başarıyor.

10 Yıllık Samsung garantisi ile gelen bu hafıza kartları, günümüzün artan veri depolama ihtiyacı için bir numaralı seçeneklerden biri olmayı başarıyor. Eğer siz de akıllı cihazınızın veri depolama kapasitesinden memnun değilseniz ve daha yüksek alana ihtiyaç duyuyorsanız, Samsung EVO Plus 256 GB, hem depolama genişliği, hem hızı hem de güvenlik özellikleri ile günümüzün en başarılı hafıza kartlarından biri.


Author

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

LG K8 inceleme

22.05.2017 17:17

Razer Kraken Pro V2 inceleme

05.05.2017 16:42