Razer'ın çalınan prototipleri hakkında bilgi verene büyük ödül

Geçtiğimiz pazar günü sona eren 50 yaşındaki CES 2017 fuarında hatırlarsınız çok ama çok ilginç bir olay yaşanmış Razer'ın sergilemek amacıyla getirdiği Project Ariana ve Project Valerie isimli ürünleri basın alanından çalınmıştı. Bu kötü gelişmeyi resmi Facebook hesabı üzerinden duyuran Razer CEO'su Min-Liang Tan, ürünlerin durumu hakkında bilgisi olanlardan legal@razerzone.com adresine e-posta göndermelerini de rica etmişti. Şirket bugün bir adım daha attı ve ürünler ile hırsızların bulunması için yardım edenlere tam 25 bin dolar ödül verileceğini belirtti. Razer'ın çalılanan ürünlerinden Project Ariana oynanan oyunu tüm odaya yayan bir oldukça gelişmiş projektör modeli iken, Project Valerie ise tam 3 adet ekranı bulunan dünyanın en güçlü oyuncu dizüstü bilgisayarları arasında yer alıyordu.

Şuan en ufak bir bilgiye dahi ihtiyaç duyan Razer, umarız hırsızları kısa süre içerisinde tespit ederek en ağır şeklide cezalandırır..

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.