Razer, Project Ariana ile tüm odayı oyuna dahil ediyor

Kısa süre önce 3 ekranlı oyuncu dizüstünü duyuran Razer, CES 2017'ye aynı zamanda ilginç teknolojisi Project Ariana'yı da getirdi. Temel olarak bir projektör olan ve Microsoft Illumiroom gibi oyun oynadığınız ekrandaki görüntüyü analiz ederek tüm odanıza yansıtan Razer Project Ariana, gösterilen örneklere bakıldığı zaman gerçekten çok dikkat çekici görünüyor ve inanılmaz bir deneyim sunuyor. Diğer farklı amaçlarla da kullanılabilen ve odanızı istediğiniz gibi ışıklandırma şansı tanıyan ürün, RGB temelli olduğu için milyonlarca farklı renk kullanabiliyor ve yüksek çözünürlüklü görüntüden çok yüksek kaliteli ışığa odaklanıyor.

Razer Project Ariana'nın fiyat ya da ne zaman satışa çıkacağı bilinmezken, şirket ayrıca meşhur Chroma aydınlatma sistemini de üçüncü parti şirketlere açmış durumda. Bu durum firmaların kendi donanımlarına 16.8 milyon destekli Chroma aydınlatma sistemini koyabilecek olması anlamına gelirken, süreci ilk benimseyen isimlerin Lenovo, NZXT, Antec, Lian Li, Wicked Lasers, Philips ve Nanoleaf olduğu söyleniyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.