Philips 247E6 Video İnceleme

Sanal dünyaları gözlerimize taşımak için kullandığımız monitörler, günümüzde bir hayli gelişti. Hem gözlerimizi korumak, hem de sanal görüntüleri gözümüze mümkün olan en net ve gerçekçi şekilde ulaştırmak için evrim geçiren monitörler, deneyimimize olumlu etki sağlıyor. Monitör üreticileri içinde en başarılı firmalardan biri olan Philips, yeni monitörü 247E6 ile IPS panelli monitörlerin karşısına çıkıyor.


Bugün test masamıza konuk olan Philips 247E6 monitör, Philips'in daha çok evde kullanmak için tasarladığı serilerden biri. 24 inç boyutunda olan monitörümüz, sade tasarımdan hoşlanan kullanıcıların hoşuna gidecektir. Siyah renkli tasarımı ve yuvarlak ayağı ile sade ve minimalist bir görüntü sergilemeyi başaran monitör, kompakt bir görünüm ve sadelik arayan kullanıcılar için tasarlanmış.

DVI, HDMI ve VGA gibi günümüzün standartı haline gelmiş tüm bağlantı girişlerine ev sahipliği yapan Philips 247E6, HDMI tarafında MHL desteği de sunuyor. Bu destek sayesinde MHL desteğine sahip olan akıllı cihazlarınızdan direkt olarak görüntü aktarımı sağlayabiliyor. MHL desteğine sahip olması, Philips 247E6'in artı özelliklerinden biri.

Cihazın ön tarafında menü içerisinde kolayca dolaşmamıza izin veren dokunmatik tuşlar bulunuyor. Dokunmatik oldukları için kolayca menüler arasında gezebiliyor, monitör ayarlarınızı dilediğiniz gibi yapabiliyor, cihazı kendinize göre özelleştirme imkanına sahip oluyorsunuz. Eski tip monitörlerdeki klasik tuşların kullanılmamış olması monitörün artılarından biri.Monitörün çerçevesi ise ne yazık ki klasik plastikten yapılmış. Plastik her ne kadar sağlam ve sert bir yapıda olsa da, zaman içerisinde aşınması ve ve kalitesizlik hissi sergilemesi monitörün görüntüsüne olumsuz bir etki veriyor. Plastik çerçeve kullanan monitörlerin ufak sarsıntılarda bile hasar görme ihtimali de cabası.


24 inç'lik Philips 247E6'nın çözünürlüğü FullHD olarak belirlenmiş. Günümüzde yavaş yavaş 2K ve 4K çözünürlüğe geçiş yapıyor olsak da, bu çözünürlüklerin çok yüksek derecedeki GPU ihtiyacı, GPU teknolojisinde büyük bir atlama olana kadar mümkün değil gibi gözüküyor. Zaten ev tipi bir monitör olan Philips 2467E6'nin FullHD çözünürlüğü şuan için yeterli bir netlik sağlıyor. Arka aydınlatma tarafında W-LED teknolojisine ev sahipliği yapan Philips 247E6, hem parlaklık, hem de konstrast oranları ile başarılı bir deneyim sunuyor. Cihazın IPS Paneli sayesinde 180 dereceye yakın bir görüş açısı desteği olan Philips 247E6, bunu Philips'e özel olan SoftBlue LED teknolojisi ile başarıyor.  Ayrıca monitörün göz konforu için titreşim engelleyen FlickerFree teknolojisini içerdiğinin de altını çizmek gerekiyor. Monitörün tepki süresinin de 5 MS olduğunun altını çizelim.Cihaz Renk ve konstrast oranı ise mükemmel. Uzun süredir siyahları bu kadar başarılı bir şekilde verebilen başka bir monitör görmemiştim. Günümüz LED ve LCD ekranlarının en büyük sorunu olan siyahların grileşmesi sorunu, Philips'in yeni monitörü için geçerli değil. Philips 247E6 hem siyah renkleri, hem de beyazları oldukça başarılı bir şekilde ekrana yansıtıyor. IPS panel sayesinde diğer renklerin de göze oldukça doğal ve hoş geldiğini de belirtelim.

Kısacası Philips 247E6, evine klasik ve kompakt bir monitör arayanların tercih edebileceği bir cihaz olmuş. Görüntü kalitesi bakımından bizden geçer not alan cihaz, 24 inç tarafında IPS panel kullanan monitörler ile kıyaslandığında da iyi bir performans sergiliyor.
Author

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

LG K8 inceleme

22.05.2017 17:17

Razer Kraken Pro V2 inceleme

05.05.2017 16:42