Parrot için işler iyi gitmiyor

DJI'dan farklı olarak daha çok eğlence amaçlı profesyonel olmayan drone'ları ile tanınan şirketlerden Parrot, maalesef bu alanda istediği seviyeyi tutturamıyor. Kısa süre önce resmi bir basın açıklaması yapan şirket, konulan 100 milyon euroluk 2016 dördüncü çeyrek hedeflerini 85 milyonda kalarak yakalayamadıklarını belirtiyor. Bu noktada drone bölümünde ufalmaya gideceğini söyleyen şirket, kötü bir şekilde toplam 840 kişilik bölümden 290 kişinin çıkartılacağını da açıklamasına ekliyor. Ayrıca genel olarak drone departmanı için gelecek planları anlamında bir yenilenmeye gidileceğinin sinyali de veriliyor.

Parrot yukarıda da söylediğimiz gibi daha çok eğlence amaçlı drone'lar geliştiyor ancak insanlar eğlenceden çok DJI'ın modellerinde olduğu gibi yüksek görüntü kalitesine önem veriyor. Sırf güzel çekiyor Phantom 4 gibi büyük bir drone ile gezen bir çok YouTuber'ın olduğu günümüzde Parrot'un güzel gelir elde edebilmek adına çok daha farklı bir yol izlemesi gerekiyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.