Panasonic, CES 2017'ye robot projektör getirdi

Las Vegas'da devam eden CES 2017 fuarı, bu sene geçmiş yıllardan farklı olarak birçok konsept çalışmaya da ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bir tanesini kendi standına getiren Panasonic, ismi bulunmayan yumurta görünümlü projektör modeliyle ziyaretçilerin tepkisini ölçüyor. Sizin de görebileceğiniz üzere gerçekten ilginç bir tasarımı bulunan ve altında yer alan tekerlekleri ile masa üzerinden hareket edebildiği belirtilen robot, bu noktada Amazon Echo gibi söylediklerinizi anlayabiliyor ve diğer ev asistanlarından bünyesindeki projektör ile YouTube ile Netflix'den video / film açabiliyor olmasıyla ayrılıyor. Robotun çocuk gibi bir ses sahip olduğunu belirten Engadget, aynı zamanda robotun bazı durumlarda ayakta kalmakta zorlandığını da söylüyor.

Panasonic'in geleceğin yardımcı ev robotlarını şimdiden karşımıza getiren bu ilginç robot modelini resmi olarak satışa çıkartıp çıkartmayacağını hep beraber göreceğiz. Bu konuda siz ne düşünüyoruz, evinizde böyle bir yardımcıya ihtiyacınız var mı?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.