Panasonic, Android temelli araç içi eğlence sistemini gösterdi

Biraz önce CES 2017 sunumuna başlayan Panasonic, beklenen fotoğraf makinesi GH5'den sonra işlemci devi Qualcomm ile ortaklaşa geliştirdiği Android temelli araç içi eğlence sistemini de tanıttı. Android Auto'dan farklı olan ve daha çok otomobiller içerisinde akıllı telefonlardakine benzer bir deneyim sunmak isteyen Panasonic, geliştirdiği sistemi otomobillere özel işlemci Snapdragon 820Am, Adreno 530 grafik birimi, 680 DSP ve yüksek hızlı LTE modem ile donatmış durumda. Diğer otomobil firmalarına satılabilir şekilde tasarlanan ve üreticilere isteklerine göre kişiselleştirme desteği veren araç içi eğlence sistemi, daha çok geleceğe yönelik hedeflerin ortasında bulunuyor çünkü Panasonic kısa süre içerisinde eskiyen bir yapı istemiyor.

Araç içi eğlence sistemler görünüşe bakılırsa önümüzdeki dönemde daha akıllı telefon benzeri olacak ve bu da kullanışlılığı çok ciddi oranda arttıracak. Bakalım Panasonic'in bu dikkat çekici sistemini ilk hangi otomobil üreticisi kullanacak?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.