Otomatik Windows 10 güncellemeleri kapatılabilecek!

Microsoft'un yeni nesil Windows 10 işletim sisteminde bildiğiniz gibi otomatik bir güncelleme altyapısı bulunuyor. Açıkları kapatan güncellemeleri otomatik olarak indiren ve bilgisayara acil şekilde ihtiyaç duyduğunuz bir anda yüklemeye başlayarak kullanıcıları çileden çıkartan bu güncellemeler, yakın zaman içerisinde kapatılabilecek. En son Windows 10 Creator sürümünde yer aldığı ve sizin de aşağıda görebileceğiniz üzere işletim sistemine "Güncellemeleri Durdur" şeklinde bir seçenek dahil edilmiş durumda. Bu seçenek aktif edildiği zaman otomatik güncellemeler 35 gün için durdurulacak ve daha sonrası için yeniden aktif edilmesi gerekecek. Sadece özellik aktif edilse dahi büyük sorun yaratmayan "Windows Defender" güncellemeleri yine otomatik olarak yüklenecek.

Bu çok ama çok faydalı özelliğin bir sonraki ana Windows 10 güncellemesi ile gelmesi bekleniyor. Umarız Microsoft konu hakkında tüketicileri üzecek bir geri adım atmaz..


Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.