Note 7 yine alev aldı!

Daha önceden şarj esnasında çıkan bir sorundan dolayı, Samsung Galaxy Note 7 alev almıştı. Bu olayın ardından çok tartışılan Note 7 hakkında bir benzer haber daha geldi.

Geçtiğimiz haftalarda bir Note 7 kullanıcısı, telefonunun şarj sırasındayken birden alev aldığını söylemişti. Bu olayları resimlerle belgeleyen kullanıcının paylaştığı görseller tartışma konusu olmuştu. Gerçek daha sonra ortaya çıktı. Sorunun kullanıcının orjinal olmayan şarj ekipmanı kullanması sonucu telefonun şarj esnasında alev aldığı kanıtlanmıştı. Bu olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen, buna benzer bu olay daha geldi.

Çıkışını bomba gibi gerçekleştiren Note 7, kendi sınıfı içinde rakiplerine büyük bir fark atmış durumda. Bu başarısının ardında rakiplerini zor durumda bırakan Note 7, son zamanlarda 5 cihazınının şarj sırasında alev alması sonucu kullanılara karşı imajını çizmiz durumda. Bu olaydan sonra müşterilere karşı güvensizlik veren Note 7'ler deki bu olay acaba tesadüf mü?İkinci Note 7 olayına gelecek olursak, ikinci olayda kullanılan dönüştürü tamamen orjinal olduğu belirtiliyor. İlk olay gibi, orjinal olmayan bir ekipman kullanmayan kullanıcı bu olayı Güney Kore'nin popüler sosyal ağı üzerinden paylaştı.Kullanıcının paylaşımı kısa süre içinde hiç bir neden gösterilmeden yayından kaldırıldı. Paylaşımın kaldırılmasında ki nedenin ise Samsung'un cihazı incelemeye alarak sorunun neden kaynakladığı bulmaya çalıştığı iddası ortalığa atıldı.

Samsung tarafından henüz resmi bir açıklama gelmese de bu olayların nedeni yetkililer tarafından doğrulanırsa, ilerleyen zamanlarda kullanıcıyla yetkililer arasında bir tazminat olayı gündeme gelmesi bekleniyor. Ama Samsung bu olayın duyulmaması için büyük çaba göstermekte.

Author
Deniz Aslan

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünde okuyan Deniz, Technolabs ve Merlin'in Kazanı'n da yazar olarak görevini sürdürmekte. Deniz okurları için sürekli yeni eğlenceli makaleler yazmaktan büyük keyif alıyor. Bunun yanında mobil cihazları da yakından takip ederek, onlar hakkında en güncel haberleri okurlarına sununan Deniz, teknolojiye ve yeniliklere olan ilgisini 4 yıl boyunca yazıya dökmete. Bilim dünyasında olan gelişmeleri de sürekli takip eden Deniz, ana kaynaklardan gelen haberleri ve duyuruları okurlara aktarırken titiz bir çalışma yürüterek en doğru haberleri sunmak için büyük bir çaba gösteriyor.