Nintendo Switch'in fiyatı ne kadar olacak?

Oyun dünyasının efsane ismi Nintendo'nun uzun zaman önce lanse edilen yeni oyun konsolu Switch, Nikkei'de yer alan son habere göre yaklaşık olarak 25 bin yen fiyat etiketine sahip olacak. Dolar çevrimiyle 250$'lık bir fiyatı bulunacak olan konsol, bu açıdan diğer oyun konsollarına oranla daha ucuz bir seçenek oluşturacak. Hatırlamak gerekirse Nintendo Switch, Wii U'dan alışık olduğumuz farklı bir kullanım yapısı karşımıza ile çıkıyor. Oyun keyfini gittiğiniz her yere taşımanızı isteyen Nintendo, bu yüzden Switch'i iki parça halinde geliştirmiş durumda. Temeli dokunmatik ekrana sahip bir ana ünite oluştururken, bu ünite beraberinde gelen "dock" ünitesine takılarak tam bir oyun konsolu haline geliyor ve büyük ekranda oyun keyfi yaşatabiliyor. Ana ünite dock'tan ayrıldığı zaman ise beraberindeki kontrolcüler yanına takılarak bir el konsolu haline geliyor ve böylelikle oyun keyif istenilen her noktaya rahatlıkla götürülebiliyor. Bu arada önemli bir detay olarak iki parçalı kontrolcü istendiği taktirde iki farklı kişinin tek bir ekranda oyun oynamasına da imkan tanıyor.

Gücünü tam model numarası açıklanmayan Nvidia Tegra işlemciden alan ve bu açıdan Xbox One ve PlayStation 4 kadar güçlü olmayan Nintendo Switch, zaten hiçbir zaman performans konusunda iddiası olmayan serinin yapısını bozmuyor. Activision, Atlus, Bethesda, Capcom, EA, Epic Games, Konami, PlatinumGames, Square Enix, Take-Two ve Ubisoft gibi firmaların hazırlayacakları yanında Nintendo'nun ikonik oyun serilerine de ev sahipliği yapacak olan modüler oyun konsolu, 2017 Mart ayında raflardakini yerini alacak.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.