Misfit, ilk dokunmatik akıllı saatini tanıttı

2015 yılında ünlü saat üreticisi Fossil tarafından yaklaşık olarak 260 milyon dolara satılan Misfit, CES 2017 kapsamında geliştirdiği ilk dokunmatik ekranlı akıllı saati Vapor'u tanıttı. Yuvarlak bir tasarımı bulunan ve genel olarak Moto 360'ı andıran Misfit Vapor, 1.39-inç'lik AMOLED ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor ve açıklandığı kadarıyla şirketin ürettiği en gelişmiş akıllı saat konumunda bulunuyor. Bünyesinde birçok kalemde takip için, barometre, jiroskop, optik nabız sensörü, mikroskop ve GPS gibi sensörler bulunan akıllı saat, gücünü Qualcomm Snapdragon Wear 2100'den alıyor ve 4GB RAM ile geliyor. Kablosuz bağlantı için WiFi ile Bluetooth teknolojilerine sahip olan ürün, 50 metre su altına inebiliyor.

Farklı renk seçenekleriyle elde edilebilen Misfit Vapor, yeni bir akıllı saat arayanların mutlaka göz atması gereken bir model olarak karşımıza çıkıyor. Ürünün fiyat ise 200$ seviyesinde.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.