Messenger'a grup video desteği geldi

Sosyal medya devi Facebook'un popüler anlık mesajlaşma servisi Messenger, kısa süre önce güncellendi ve hem mobil (iOS ile Android) hem de masaüstü sürümünde grup video sohbet desteği kazandı. Kişilerin 50 katılımcıya kadar video sohbet gerçekleştirmesine olanak sağlayan destek, Messenger'ın son dönemde en çok talep edilen özellikleri arasında yer alıyor ve aşağıda yer alan tanıtım videosunda da görebileceğiniz üzere sohbet, yapılacak davetler ile anlık olarak genişletilebiliyor. Bu noktada tüm kontrolü grup sohbeti başlatana veren Facebook, aynı zamanda geçtiğimiz gün getirdiği Snapchat benzeri Messenger filtrelerini de yeni özelliği içerisine entegre etmiş durumda. Bu sayede canlı grup videolar içerisinde yüzünüze ilginç filtreler ekleyebiliyorsunuz.

Dünya genelinde herkes için aktif edilen grup video sohbet desteği, bakalım beklenen kaliteyi ve pürüzsüz kullanıcı deneyimini beklendiği kadar iyi düzeyde sunabilecek mi?


Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.