MacBook Pro kurşunu durdurdu!

Gündemi yakın takip edenlerin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havalimanı'nda bir silahlı saldırı düzenlenmiş ve gelen bilgilere göre 5 kişi yaşamını yitirmiş 8 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı daha önce ABD ordusunda görev yapan ve Irak'ta bulunan Esteban Santiago gerçekleştirdiği tespit edilirken, bu şok yaratan olaya ilginç bir durum da yaşandı. Santiago'nun silahından çıkan kurşunlardan bir tanesi, şanslı bir yolcunun sırt çantasındaki MacBook Pro tarafından durduruldu ve adam açıkça bilgisayarı sayesinde hayatta kaldı. Yukarıda görebileceğiniz üzere şans eseri yatay olarak denk gelen ve bu sayede dizüstü içinde kalan kurşun, biraz daha ilerlese Steve Frappier'i öldürebilir ya da ciddi oranda yaralayabilirdi.

Hatırlarsınız daha önce de Nokia cep telefonu ile Huawei P8 Lite gelen kurşanları durdurarak sahiplerini hayatını kurtarmıştı. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.