LG'nin süper ince OLED TV'sini gördünüz mü?

Geçtiğimiz günlerde Nano Cell teknolojisine sahip yeni UHD televizyon serisini görücüye çıkartan LG, CES 2017 kapsamında ise inanılmaz ince Signature 4K OLED W serisini duyurdu. 65-inç ve 77-inç olmak üzere iki farklı boyutu bulunan OLED televizyon, sadece 2.57 milimetre kalınlığa sahip ve bu sayede hangi açıdan bakarsanız bakın duvara takılmış bir tablo gibi harika görünüyor. Panel ile diğer donanımların yer aldığı bölümün birbirinden ayrı tasarlanması sayesinde bu kadar ince olan Signature serisi, ses sistemi dahil tüm bileşenleri alt ünitede taşıyor ve bu sayede yukarıda gördüğünüz harika görüntü elde edilebiliyor. Oldukça da hafif olduğu söylenen TV, Dolby Atmos desteğini veriyor ve aynı zamanda yeni modellerde görmeye alıştığımız üzere HDR teknolojisini de aktif olarak kullanabiliyor.

OLED paneli sayesinde inanılmaz kaliteli renkler sunan ve 4K çözünürlüğü bulunan LG'nin yeni Signature serisi, firman ürün gamının en üstünde yer alıyor ve ilk olarak 65-inç'lik modelin satışa çıkacağı söyleniyor. Fiyat konusunda bir bilgi yer almazken, kaynaklar 5,000$'ın altında olacağını söylüyor.Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.