LG'den "Nano Cell" teknolojili yeni UHD TV ailesi

Güney Kore'nin öne çıkan teknoloji devlerinden LG, CES 2017 daha kapılarını aralamadan yeni UHD (4K) televizyon modellerini karşımıza çıkarttı. TV pazarında her zaman öne çıkan şirketin yeni duyuruları üçüncü jenerasyon Super UHD TV serisini oluşturuyor ve özellikle kullanılan Nano Cell teknolojisi öne çıkıyor. LG'ye göre LCD temelli bu teknoloji fazla ışık dalga boylarını emerek istenmeyen renk kaymalarını önlüyor ve böylece eskiye oranla çok daha iyi bir renk gösterimi elde edilebiliyor. Sj8000, Sj8500 ve SJ9500'den oluşan seri, şık tasarımlarıyla da göz dolduruyor ve HDR desteğiyle çağın tüm ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

LG'nin yeni televizyonları hakkında şuan için verilmiş detaylı bir teknik bilgi ya da fiyat bilgisi maalesef bulunmuyor. OLED öncesinde alınabilecek en iyi LCD modeller olarak görünen televizyonlar, umuyoruz kısa süre içerisinde satışlarını gerçekleştirir ve uygun fiyatlı olur.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.