LG'den Alexa'lı buzdolabı!

Biraz önce BMW'nin otomobilleri içerisine Microsoft'un dijital asistanı Cortana'yı getireceğini sizlerle paylaşmıştık. CES 2017'den gelen bir diğer haber ise benzer süreci beyaz eşya tarafına getiriyor ve Güney Koreli teknoloji devi LG, karşımıza webOS işletim sistemli Smart InstaView buzdolabı modeli ile çıkıyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere sağ tarafında 29-inçlik oldukça büyük bir dokunmatik ekran yer alan ürün, özellikle Amazon'un dijital asistanı Alexa entegrasyonu ile dikkatleri üzerine çekiyor. WiFi üzerinden internete bağlanan ve Alexa sayesinde birçok konuda sizinle sesli iletişim kurabilen LG Smart InstaView, tarif okuma, Amazon'dan biten ürünler için sesli olarak sipariş verme, müzik açma ile Uber çağırma gibi işlevleriyle kullanışlı görünüyor ve evdeki diğer akıllı eşyalar ile iletişim kurabiliyor. 

LG Smart InstaView'in fiyatı ve çıkış tarihi hakkında şuan için açıklanmış bir bilgi bulunmuyor. Evinizde gerçekten böyle akıllı bir buzdolabı ister miydiniz?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.