LG G6'nın MWC 2017'de tanıtılacağı kesinleşti

Dün bünyesinde kullanılacak 5.7-inç'lik 18:9 1440x2880 ekran modeli ortaya çıkan LG'nin uzun süredir konuştuğumuz yeni amiral gemisi akıllı telefonu G6, Kore merkezli haberlere göre önümüzdeki ay başlayacak olan MWC (Mobil Dünya Kongresi) 2017 kapsamında resmi olarak tanıtılacak. Satışa çıkmasının ise Mart ayında olacağı söylenen telefon, teknik olarak baktığımız zaman LG G5 gibi modüler yapıya sahip olmayacak. Google Assistant ya da Amazon Alexa yüklü olarak gelmesi beklenen G6, tasarımsal olarak da G5'in hemen hemen aynısı olacak. Arka kasası camdan imal edilecek ve bu açıdan Galaxy S7 benzer bir yapıda karşımıza çıkacak gibi görünen telefon, 3.5mm kulaklık girişine de sahip olacak. Su geçirmeyeceği belirtilen yeni amiral gemisi, sızıntılarda yer aldığı üzere kablosuz şarj desteğini de bünyesinde taşıyacak. 

Iris tarayıcıyla satışa çıkacak ve bu sayede sadece bakılarak kilitleri açılabilecek ve parmak izine göre daha güvenli bir biyometrik giriş süreci sunacak olan G6, ek olarak MST (Magnetic Secure Transmission) olarak geçen mobil ödeme desteğini de beraberinde getirecek.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.