LG G6'da hangi dijital asistan yer alacak?

Bugün bünyesinde kullanılacak 5.7-inç'lik 18:9 1440x2880 ekran modeli ortaya çıkan LG'nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu G6, ortaya çıkan son verilere göreyse dijital asistan olarak Google Assistant ya da Amazon Alexa yüklü olarak gelecek. Google Assistant'ın şuan için Pixel telefonlara özel olması nedeniyle Alexa daha olası görünürken, Samsung ise G6'nın rakibi olacak Galaxy S8'de Bixby isimli kendi dijital asistanını kullanacak.

Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla LG G5’e oldukça benzediği görülen G6, resmi olarak açıklandığı kadarıyla modüler yapıda da olmayacak. LCD ekran teknoloji üzerine kurulacak olan telefonun, arka kasası da camdan imal edilecek. Bu açıdan Galaxy S7 benzer bir yapıda karşımıza çıkacak gibi görünen telefon, 3.5mm kulaklık girişine sahip olacak ve modüler yapısını kaybedecek. Su geçirmeyeceği belirtilen yeni amiral gemisi, sızıntılarda yer aldığı üzere kablosuz şarj desteğini de bünyesinde taşıyacak. Iris tarayıcıyla satışa çıkacak ve bu sayede sadece bakılarak kilitleri açılabilecek ve parmak izine göre daha güvenli bir biyometrik giriş süreci sunacak olan G6, ek olarak MST (Magnetic Secure Transmission) olarak geçen mobil ödeme desteğini de beraberinde getirecek. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.