Lenovo, Amazon Echo'ya rakip çıkarttı

CES 2017'ye hızlı bir giriş yapan Lenovo, "Smart Assistant" adını verdiği yeni ev yardımcısını da görücüye çıkarttı. Tasarımsal olarak direkt olarak Amazon Echo'yu andıran ve bünyesinde de dijital asistan olarak Amazon Alexa'yı taşıyan Lenovo Smart Assistant, tahmin edebileceğiniz üzere Echo ile benzer şekilde çalışıyor. Sorduğunuz sorulara sesli cevap verebilen, haberleri okuyabilen, akıllı ev objelerini kontrol edebilen, Amazon'dan alışveriş yapabilen ya da müziği açık kapatabilen ev yardımcısı, üç farklı renk seçeneğiyle elde edilebiliyor ve gücünü Intel Atom işlemciden alarak akıllı telefonlardan yönetilebiliyor.

Yüksek ses kalitesi isteyenlere "Harman Kardon" imzalı özel bir versiyonu da veren Lenovo, akıllı ev donanımları pazarına güzel bir adım atmış gibi görünüyor. Mayıs ayında satışa çıkacak olan Lenovo Smart Assistant, 130$ fiyat etiketine sahip olacak. Bu açıdan 180$'lık Amazon Echo'nun altında yer alacak ürünün, Harman Kardon versiyonu ise 180$'dan elde edilebilecek.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.