LeEco, 4K aksiyon kamerasını tanıttı

CES 2017'de geliştirdiği gelişmiş bisiklet modelleriyle öne çıkan Çin merkezli şirketlerden LeEco, fuarı sonrasında karşımıza yeni aksiyon kamerası Liveman C1'i çıkarttı. Gerçekten ilginç bir ismi bulunan kamera, söylendiği kadarıyla 4K çözünürlükte 30 fps çekim yapabiliyor ve bu açıdan Xiaomi'nin 60 fps çekebilen yeni çözümünün gerisinde kalıyor. Video yanında 16MP çözünürlükte fotoğraflar da çekebilen ve bünyesinde 140 derecelik bir geniş açı lens yer alan aksiyon kamerası, G-sensörü sayesinde aksiyon anladığı zaman otomatik olarak kayda girebiliyor ve çektiği görüntüleri microSD kartlarda depolaması yanında WiFi üzerinde kablosuz olarak mobil cihazlara aktarabiliyor.

Arkasında 1.8-inç'lik TFT dokunmatik ekran yer alan ve bu sayede bağımsız olarak rahatlıkla kontrol edilebilen LeEco Liveman C1, fiyatı ve global dağıtımı hakkında henüz açıklanmış bir bilgi bulunmazken, 28 Ocak tarihinde raflardaki yerini alıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.