Katlanabilir Galaxy X ile daha erken tanışacağız

Güney Kore'nin öne çıkan teknoloji devlerinden Samsung, bildiğiniz üzere 2016 yılının ortasından bu yana "katlanabilir" Galaxy X modeli ile gündeme geliyor. Galaxy Note 7'nin başına gelenler sonrası 2017 yılında sadece amiral gemisi olarak Galaxy S8'yi tanıtacağı konuşulan şirket, Çin'den gelen son bilgilere göreyse yılın üçüncü çeyreğinde Galaxy X'i görücüye çıkartacak. Daha önceleri yılın dördüncü çeyreğinde tanıtılacağı belirtilen telefon, görünüşe bakılırsa daha erken karşımıza çıkacak. Galaxy X'den başlangıçta tam 100 bin adet üreteceği gelen bilgiler arasında yer alan Samsung, daha önce duyduğumuz kadarıyla bir değil tam ik adet katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışma gösteriyor. Güney Kore merkezli ET News'un verdiği haberde bu modellerden birisinin iki düz ekranın özel menteşeyi bir araya getirilecek çalışacağı, diğer modelin ise gerçekten katlanabilir bir OLED ekran kullanacağı belirtiliyor. İlk bahsettiğimiz çift ekranlı modeli CES ya da MWC 2017 kapsamında lanse etmesi beklenen şirket, görünüşe göre akıllı telefonların bir sonraki devrimini erkenden başlatmak istiyor.

Halen gerçek görüntüleri ortaya çıkmayan Samsung Galaxy X, bakalım mobil tarafta zor zamanlar yaşayan Samsung tarafından gerçeğe dönüştürülecek mi?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.