Karşınızda LG ve CES 2017 robotları!

Las Vegas'da kapılarını aralayan CES 2017 kapsamında yeni robotlarını göstereceğini geçtiğimiz günlerde müjdeleyen LG, bu alandaki merakı sonlandırarak Hub Robot ve Airbot adını verdiği robot modellerini tanıttı. İlginç tasarımıyla ev kullanımına yönelik olan Hub Robot, beklediğiniz gibi evin tüm işlerini üzerine alamıyor ancak evinizdeki tüm akıllı cihazları kontrol edebiliyor. Bu noktada müzik çalma gibi basit işler yanında bünyesinde yer alan yapay zeka Amazon Alexa ile birçok alanda size yardımcı olabilen şirin robot, Alexa sayesinde ailenin her bireyi ile ayrı ayrı sesli iletişime girebiliyor ve interaktif ekranında farklı veriler gösterebiliyor. Hub Robot'un aynı zamanda evin farklı odalarına yerleştirmek üzere ufak bir kardeşi de bulunuyor.

LG'nin CES 2017 sunumunda tanıttığı bir diğer ürün ise Airbot. Hub Robot'un insan boyutlarına oranla büyütülmüş hali olan Airbot, havaalanları için tasarlanmış durumda. Bünyesinde büyük bir ekranı bulunan robot, temel olarak yolculara yardım etme / yol gösterme amacı güdüyor ve ilk olarak Güney Kore'nin Incheon havaalanında hizmet vermeye başlayacağı belirtiliyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.