İşte LG G6'da kullanılacak ekran

LG'nin Şubat ayının sonunda ya da Mart ayının başında resmi olarak lanse edilmesi beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu G6'nın önemli bir detayı daha ortaya çıktı. Biraz önce resmi olarak LG G6'da kullanılacak ekranı duyuran LG Display, telefonun bu konuda oldukça iddialı olacağını gözler önüne sermiş oldu. 5.7-inç'lik bir boyutu bulunan panel, QHD+ yani 1440x2880 piksel çözünürlük sunacak ve 564 ppi değeriyle güzel bir kullanıcı deneyimi sağlayacak. 4:3'den 3:2'ye, 5:3'den 16:9'a geçen en-boy oranını akıllı telefonlar için geleceğin standardı olarak nitelendirilen 18:9'a çıkartacak olan bu ekran, telefonu ile video izleme ve çok pencereli işler yapma konusunda oldukça ideal hale getirecek. Ek olarak bu yeni ekran daha önceki versiyonlardan %30 daha az enerji harcayacak.

Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla LG G5’e oldukça benzediği görülen G6, resmi olarak açıklandığı kadarıyla modüler yapıda da olmayacak. LCD ekran teknoloji üzerine kurulacak olan telefonun, arka kasası da camdan imal edilecek. Bu açıdan Galaxy S7 benzer bir yapıda karşımıza çıkacak gibi görünen telefon, 3.5mm kulaklık girişine sahip olacak ve modüler yapısını kaybedecek. Su geçirmeyeceği belirtilen yeni amiral gemisi, sızıntılarda yer aldığı üzere kablosuz şarj desteğini de bünyesinde taşıyacak. Iris tarayıcıyla satışa çıkacak ve bu sayede sadece bakılarak kilitleri açılabilecek ve parmak izine göre daha güvenli bir biyometrik giriş süreci sunacak olan G6, ek olarak MST (Magnetic Secure Transmission) olarak geçen mobil ödeme desteğini de beraberinde getirecek. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.