iPhone 8 AMOLED ekrana mı sahip olacak?

Apple'ın bir sonraki iPhone jenerasyonu için yeni bir ekran kullanacağına dair dedikodular gelmeye devam ediyor. DigiTimes, Apple'ın çok büyük miktarlarda AMOLED ekran tedarik etmek istediğini iddia etti. Buradan da firmanın iPhone 8 için AMOLED ekrana geçiş yapacağı anlamını çıkartılıyor.
Samsung'un bir süredir üst seviye telefonlarında kullandığı, Apple Watch'ta da karşımıza çıkan AMOLED ekranlar, LED ve LCD ekranlara göre ciddi miktarda daha yüksek kontrast oranları ve canlı renkler sunuyor.

AMOLED dedikodularını iyice pekiştiren diğer bir iddia ise, Apple'ın ekran üreticilerinden Sharp, Foxconn ortaklığında OLED ekran üretimi için önemli yatırımlar yapıyor. Yine DigiTimes'dan gelen iddiaya göre üretim, 2019'dan önce başlamayacak.

Şu an piyasada olan iPhone 7 Plus ve iPhone 7'nin kameralarının farklı olması gibi, iPhone 8'lerin de kullandığı ekran teknolojileri farklı olabilir. Üç farklı model olarak çıkış yapacağı söylenen iPhone 8'in belki de sadece belli bir modeli AMOLED ekrana sahip olacak. Apple'dan resmi bir açıklama gelene kadar bunların sadece dedikodu olduğunu belirtmekte fayda var tabii. Bekleyelim, görelim.

Author