Instagram, iPhone 7 ailesi için güncellendi

Dünyanın en büyük fotoğraf ve video ağlarından Facebook'un sahibi olduğu Instagram, Apple'ın yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a özel olarak en sonunda güncellendi. Çok uzun zamandır beklenen güncelleme, Instagram kurucularından olan CTO Mike Krieger'in verdiği bilgiye göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın geniş sensör renk aralığını sonuna kadar kullanılarak, sRGB'ye oranla daha canlı renkler sunabiliyor. Herkes için otomatik olarak gönderildiği söylenen güncelleme, ayrıca çekilen canlı fotoğrafları otomatik olarak Boomerang haline dönüştürebiliyor ve böylece çok daha kullanışlı hale geliyor.

Mike Krieger güncellenen Instagram'ın diğer detayları hakkında geniş bir blog yazısı yayınlayacağını söylüyor. Aylık aktif kullanıcı sayısı toplam 600 milyon seviyesinde olan Instagram'ın, açıklanan en son verilere göreyse ülkemizde de 25 milyonu aşkın abonesi bulunuyor ve gün geçtikçe daha büyük bir kitleye ulaşıyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.