Instagram Hikayeleri 150 milyonu gördü

Facebook'un sahibi olduğu dünyanın en büyük fotoğraf ve video odaklı sosyal ağlarından Instagram, geçtiğimiz aylarda Snapchat'ten devşirme Stories yani Hikayeler adını verdiği yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuş ve kısa sürede hatırı sayılır bir kullancı kitlesi yaratmayı başarmıştı. Bugün açıklanan güncel verilere göreyse Stories özelliği günlük 150 milyon aktif kullanıcı sayısını yakalamış durumda. 2016 Ekim ayından bu yana günlük aktif kullanıcı sayısı tam 50 milyon artan özellik, ülkemizde de oldukça popüler oranda kullanıyor ve artık hikayeler arasında 15 saniyelik video ve 5 saniyelik fotoğraf temelli reklamlar da gösteriliyor. Bu reklamların interaktif olmadığı belirtilirken, ilerlerde daha da dikkat çekici hale gelmeleri bekleniyor. 

Genel olarak aylık aktif kullanıcı sayısı ise toplam 600 milyon seviyesinde olan Instagram, gerçekten hızlı bir büyüme gerçekleştiriyor ve ülkemizde de 25 milyonu aşkın abonesi bulunuyor.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.