İlginç özellikler taşıyan Opera 42 yayınlandı

An itibariyle tam 20 yıldır hayatımıza aktif olarak yer alan popüler internet tarayıcılardan Opera, masaüstü için 42. sürümüne güncellendi. Her yeni sürümüyle rakipleri ile arasındaki farklı açan tarayıcı, 42. sürümüyle ilk olarak dahili para birimi dönüştürücüsüne kavuşuyor. Bu sayede belirlediğiniz seçeneklere göre internet sitelerinde karşınıza çıkan para birimlerini hızlı olarak kullandığınız para birimine çevirebilen Opera 42, bunu ufak bir seçim ile yerine getirebiliyor olmasıyla da oldukça kullanışlı görünüyor. Yapılan iyileştirmeler ile eskiye oranla daha hızlı çalışan tarayıcı, aynı zamanda kişisel haberler bölümüne yeni içerik eklemeyi de kolaylaştırıyor ve girdiğiniz site destekliyorsa yanında çıkarttığı ufak bir gazete simgesiyle size bildiriyor.

Opera 42'ye direkt olarak buradan ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mevcut kullanıcıların yeni sürüme geçmek için tarayıcılarının "Opera Hakkında" bölümünü ziyaret etmeleri yeterli oluyor.


Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.