HTC'nin yeni takip donanımı, kontrolcü kavramını değiştiriyor

CES 2017'de beklendiği gibi Valve ile ortaklaşa geliştirdiği sanal gerçeklik başlığı Vive VR'ın yeni sürümünü görücüye çıkartmayan HTC, bunu yerine çok daha ilginç bir donanım tanıttı. Vive Tracker isimli bu donanım, bünyesinde birçok sensör barındırıyor ve bu sayede üzerine takıldığı aksesuarı hızlı şekilde oyun dünyasına dahil edebiliyor. VR dünyasındaki kontrolcülerin fiyatlarını düşürmeye yönelik bir çözüm olan ve bir kere satın aldığınız zaman üçüncü parti üreticilerin satışa çıkartacağı her aksesuar (Örneğin kılıç, eldiven ya da silah gibi noktalar) ile kullanılabilecek olan Vive Tracker, 220 gram ağırlığıyla hafif bir seçenek oluşturuyor ve hepsinden önemlisi kablosuz olarak çalışıyor.

Şuan için resmi fiyatı hakkında açıklanmış bir bilgi bulunmayan HTC Vive Tracker, 2017'nin ikinci çeyreğinde satışa çıkacak. Üçüncü parti üreticilerin Vive Tracker destekli ürünler üzerinde çalışmaya başladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.
Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.