HTC Ocean'da ikincil bir ekran yer alabilir

Akıllı telefon dünyasının bir numaralı sızıntı kaynaklarından Eval Blass (@evleaks), hatırlarsınız Twitter üzerinden 20 Eylül tarihinde yayınladığı bir video ile ilk bilgisini verdiği akıllı telefon modeli HTC Ocean'ın "gerçek ve yaşıyor" olduğunu açıklamıştı. Daha önce duyduğumuz kadarıyla tek bir modelden oluşmayan Ocean, Weibo'da ortaya çıkan bir görsele bakıldığı zaman LG V10 ile LG V20 gibi ikincil bir ekrana sahip olacak. Bu üst ekranda uygulamalara hızlı erişim için yerleştirilen simgeler yer alırken, ekranın en sol tarafına ise kameranın konumlandırıldığı görülüyor. Android işletim sistemi cihaz hakkında başka bilgimiz bulunmazken, telefonun ikincil ekran haricinde bir yenilik getirmesi olasılık dahilinde bulunmuyor.

12 Ocak tarihinde "For U" isimli bir etkinlik düzenleyecek olan HTC, bakalım bu etkinlik kapsamında Ocean kod adlı akıllı telefon modelini de görücüye çıkartacak mı?

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.