HTC Android 7 güncellemelerini ne zaman dağıtıcak?

HTC kullanıcılarının merakla beklediği Android 7 güncellemesinin ne zaman geleceği yetkililer tarafından açıklandı. HTC yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre HTC'nin amiral gemisi, HTC 10 başta olmak üzere M9 ve A9 modellerine kesin olarak güncelleme geleceğini belirtildi.
2014 yılında büyük ses getiren telefonu HTC M8  ve Desire 530 modellerine güncelleme gelip gelmeceği hakkında henüz HTC yetkilileri tarafından bir açıklama yapılmadı. En başta HTC 10 modeline öncelik vererek güncellemeyi sunacak olan yetkililer sonrasında sırasıyla HTC One M9 ve HTC One A9 modeline güncelleme yayınlamayı planlıyor. Yapılan açıklamada yer alan diğer bir detay ise, kürüsel çaptaki diğer modellerini ilgilendirmekte. Operatör telefonlarının daha geç güncelleme alacağı açıklamada yer verildi.

Peki bahsettiğimiz HTC 10, One M9 ve One A9 modelleri ne zaman güncelleme alacak? Bu sorunun cevabı ise HTC'nin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile kafalarda ki soru işaretini kaldırdı. Önceliği HTC 10 modeline veren yetkililer, HTC 10'a Android 7.0'ı 2016'nın son çeyreğinde sunacaklarını belirttiler. Bu güncellenin hemen arkasından HTC One M9 ve A9 modellerine güncelleme sunulacağı belirtildi. Fakat bu güncellemeler 2016 yılın içerinde verilmesi beklenmiyor. One M9 ve A9 modelleri için de güncelleme tarihi 2017'ye sarkabilecek gibi gözüküyor.


Author
Deniz Aslan

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kuyumculuk ve Takı Tasarımı bölümünde okuyan Deniz, Technolabs ve Merlin'in Kazanı'n da yazar olarak görevini sürdürmekte. Deniz okurları için sürekli yeni eğlenceli makaleler yazmaktan büyük keyif alıyor. Bunun yanında mobil cihazları da yakından takip ederek, onlar hakkında en güncel haberleri okurlarına sununan Deniz, teknolojiye ve yeniliklere olan ilgisini 4 yıl boyunca yazıya dökmete. Bilim dünyasında olan gelişmeleri de sürekli takip eden Deniz, ana kaynaklardan gelen haberleri ve duyuruları okurlara aktarırken titiz bir çalışma yürüterek en doğru haberleri sunmak için büyük bir çaba gösteriyor.