Honda'dan kendi dengesini kurabilen motosiklet!

Las Vegas'da devam eden CES 2017 fuarında biraz önce sahneye çıkan Honda, geliştirdiği ilginç motosiklet modelini görücüye çıkarttı. Şuan için konsept aşamasında yer alan ancak çalışır durumda bulunan motosiklet, bünyesinde "Riding Assist" isimli özel bir teknoloji barındırıyor ve bu sayede kendi dengesini kurabiliyor. Bunu en tecrübeli sürücülerin dahi zorlandığı düşük hızlarda yapabilen ve işi bir adım ileriye taşıyarak üstünde sürücü yokken bile düzgün şekilde hareket edebilen araç, bünyesinde sürüş ile denge olmak üzere iki farklı mod barındırıyor ve bunlar arasında hızlı şekilde geçiş yaparak motosiklet kullanma deneyimini ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Riding Assist teknolojisini dünyaca ünlü insansı robot Asimo'dan elde ettiği verilerle geliştirdiğini belirten Honda, gerçek anlamda geleceği karşımıza getirmiş gibi görünüyor.

Özellikle motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar için harika görünen Honda'nın yeni motosiklet modeli, umuyoruz çok geçmeden gerçek yollara da çıkar.

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.